Aktuální stav příprav

18.3.2018

foto Aktuální stav příprav

Světový pohár v Praze proběhne za méně než sedm měsíců. V jakém stavu jsou aktuálně přípravy a co na účastníky i diváky čeká? To poodhalí následující článek.

Na začátek je nutné uvést, že přípravy finálové série Světového poháru v Praze zatím probíhají podle stanoveného harmonogramu. O přidělení pořadatelství finálového kola SP se Česká republika dozvěděla v lednu 2017. Poté se rozjelo kolečko jednání a vybírání vedoucích pořadatelů, zajištění financí, mapování nebo domluva a pronájem prostorů, ubytování a mnoho dalšího. Takzvanou Radu SP, která představuje úzký organizační výbor, tvoří David Aleš (předseda OV, ředitel SP), Matěj Suchý (organizační ředitel), Daniel Wolf (sportovní ředitel) a Jan Picek (technický ředitel). Během roku přišel požadavek od Mezinárodní federace orientačního běhu, abychom kromě předem naplánovaných tří závodů uspořádali jeden z testů nové sprintové disciplíny (někdy bývá označovaná jako knock-out sprint), která se bude započítávat do hodnocení Světového poháru. Program se tedy ustálil na následující schéma:

- 4. října 2018 nová sprintová disciplína – knockout sprint (Praha), stavitel tratí Jan Flašar

- 5. října 2018 sprintové štafety (Praha), stavitel tratí Jan Mrázek

- 6. října 2018 middle (Turnovsko), stavitel tratí Jindřich Kořínek

- 7. října 2018 sprint, finále SP (Mladá Boleslav), stavitel tratí Daniel Wolf

 

Do konce roku 2017 byly zmapovány veškeré prostory pro sprintové štafety, sprint (obě zpracoval Jan Fátor) i middle (autorem je Zdeněk Sokolář). V roce 2018 pak proběhne revize všech prostorů. Mapa pro novou sprintovou disciplínu se připravuje v průběhu března 2018. Většina stavitelů tak už má téměř finální mapu a mohou tak pod vedením Adama Chromého stavět tratě.

 

Na začátku prosince byly spuštěny webové stránky a vydán Bulletin 1/2. Další Bulletin vyjde na začátku srpna. Na stránkách www.wcup.cz najdete postupně řadu zajímavostí a rozhovorů z prostředí reprezentace, ale i organizačního zákulisí. Na těchto stránkách se lze i zaregistrovat mezi dobrovolníky. Organizační výbor SP stále hledá nadšené a ochotné lidi, kteří mají chuť podílet se na této významné mezinárodní akci v ČR v letošním roce. Nenechejte si to ujít!

 

Připravujeme také doprovodné závody – v sobotu 6. října proběhne v Českém ráji žebříček Ještědské oblasti na krátké trati, o den později v Mladé Boleslavi sprint hned tří oblastí – Pražské, Středočeské a Ještědské. Během jara vyjde rozpis obě akce. Všichni jste srdečně zváni nejen fandit nejužší světové špičce současného orientačního běhu, ale také se proběhnout na nových mapách.

Jan Picek