Těším se, že si dobře zazávodím

21.9.2018

foto Těším se, že si dobře zazávodím

Dvě běžkyně a dva běžci si nominaci do českého týmu vyběhli již jako nejlépe umístění v průběžném pořadí SP. V něm si nejlépe vede Vojta Král, na sedmém místě.

Ahoj Vojto,

po náročné klasice, kde sis v roli experta vyzkoušel zase jiný rozměr orienťáku, přichází další výzva - finále světového poháru. Jak jej vnímáš, je to pro Tebe vrchol sezóny?

 

Svou roli experta na víkendovém MČR jsem získal právě kvůli tomu, že jsem se nechtěl pouštět do souboje s přísnou klasikou, ale rozhodl jsem se šetřit své zdraví a síly na následující víkendy, které vyvrcholí finálovou sérií SP. Myslím, že to dostatečně názorně dokládá jak je pro mě SP důležitý. Je to jeden ze 3 vrcholů sezóny, společně s ME a MS.

 

Pokud bys měl zhodnotit svoji letošní přípravu, ať už uvažujeme fyzický trénink nebo mapovou přípravu, jak se cítíš a v čem si hodně věříš?

 

Moji přípravu letos narušily problémy se zuby a to jak na jejím začátku, tak i teď na podzim. Vše mezi tím ale bylo tréninkově velmi dobré, takže není důvod se obávat špatné výkonnosti. Aktuální pocity z tréninku jsou dobré, ale ještě si potřebuji ověřit sprintovou rutinu na nominačních závodech a na MČR ve sprintových štafetách. Věřím, že mou silnou stránkou bude rychlost a zkušenosti.

 

Během závodů si zaběhneš v terénech Českého Ráje, Mladé Boleslavi, ale také v samotném srdci Prahy okolo Petřína a dalších míst. Na který z připravovaných závodů se nejvíce těšíš?

 

Pískovcové skály jsou vždy atraktivním terénem, kam se nelze než těšit. Beru to ale jako profesionál a ke všem závodům budu přistupovat se stejnou pokorou a osobní pocity nechám stranou. Těším se, že si dobře zazávodím.

 

Letošní novinkou bude knock-out sprint, máš nějaké předchozí zkušenosti s tímto modelem?

 

Naposledy jsem běžel knock-out sprint ve švédském městě Sigtuna v roce 2013. Určitě tyto zkušenosti letos zúročím. Je to hodně kontaktní závod, který by mi mohl sedět.

 

Jaký vztah máš vůbec k Praze?

Připadáš si v pražských uličkách spíše jako turista, nebo máš svoje oblíbená zákoutí?

Moje obvyklá cesta Prahou se skládá z Hlavního nádraží, Nádraží Veleslavín a letiště Václava Havla. Nejraději mám Burger King na letišti.

V Ostfoldu jsi na závěr stíhacího závodu zazářil závěrečnou rybičkou do cíle, máme se těšit na podobné tríčky? :)

 

Pokud dojde na finiš, zapnu své motory dříve, abych podobným situacím předešel. V Norsku to nebyla rybička, ale obyčejný pád.

 

 

Ptala se Barbora Balcarová

Foto Dmitri Potchepko