Uvidíme s jakou formou přijedou

30.9.2018

foto Uvidíme s jakou formou přijedou

Dalším ze stavitelů, jehož dojmy z příprav přinášíme, je Jindra Kořínek  (OOB TJ Turnov), který dostal na starosti krátkou trať.

Ahoj Jindro, tak nám rovněž nejdřív pověz, jak Ty jsi se k tomu vlastně dostal?

Jednou takhle večer mi volal Aljoša. Už ani nevím, jestli jsem řekl hned ano, nechal jsem si nějaký den asi na rozmyšlenou. Do té doby jsem, mimo domácích závodů (Pěkné prázdniny), stavěl pouze Euromeeting 2010 (pozn. konal se v Českém ráji, souběžně s PP).

 

Parametry tratí – ženy 3,7 km / 305 m, muži 4,3 km / 360 m - to je docela slušně nakloněná rovina. I zkušený mapař prostoru, Zdenda Sokolář, jej ohodnotil jako mimořádně kopcovitý. Vyšlo to tak samo, záměrně jsi přidával nebo jsi se naopak musel ještě omezovat?

Obecně jsem tratě od původního záměru stále zkracoval, či přestavoval tak, abych ubral převýšení. Tak uvidíme s jakou formou závodníci přijedou.

Jak moc tvoji práci limitovala potřeba umístění televizních kamer?

TV kontroly jsou dvě, v různém prostředí. To byl záměr. Zvláště prostor druhé kamery je krásný - tam jsem chtěl dostat obě tratě.

 

Máme pořekadlo, že stavitel by měl mít chuť si svoji trať zaběhnout - máš to taky tak? A už jsi si ji taky oběhl? :)

Chuť bych měl, ale nemám na to. V rámci probíhání, štítkování apod, jsem tam byl tolikrát, že jen cesta z parkoviště je pro mě nekonečná a zničující. Měl jsem dobré testovače, tak uvidíme. Po SP si ji zaběhnu a snad ji pod 50 dám, když ji tak znám.

Letos v lednu Tvůj život nabral jinou dimenzi, když jsi se stal taťkou malého Mikuláše. Jak ti tato okolnost zasáhla do prací? :)

Zde by si velké poděkování za trpělivost zasloužila Zuzka - mamka!

Slovo svěťák už se u nás doma nesmělo vyslovovat :-)

 

Startovní interval je 1,5 minuty - to asi není u KT pokaždé, jakým způsobem bylo toto určeno?

To radši ani nevím, asi někdo pověřený, kdo tvořil prováděcí předpisy k soutěžím IOF. Nerozumím tomu a je mi to líto. Lepší by bylo 2,5 minuty, ale to neumím ovlivnit.

 

Závody se konají v poměrně přísně chráněné oblasti - je šance, ze tento prostor ještě někdy v blízké budoucnosti najde využití?

Snažíme se v Turnově s CHKO vytvářet již dlouhodobě dobré vztahy a myslím, že se nám to díky pozitivnímu přístupu z obou stran daří. Věřím, že se do prostoru ještě podíváme.

 

Aréna závodu přiléhá hradu Valdštejn, přiblížil bys nám trochu tuto památku? Stihli jsi jakožto Turnovák už navštívit nebo to bylo během přípravného víkendu poprvé :)

Historii mám rád, ale spíše souvislosti než data a jména. Pod svícnem bývá tma, ale naštěstí jsem tam byl - konají se tam svatby a těch bylo v Turnově nyní hodně :-) - a na Valdštejně taky jedna byla.

 

PS: Ještě před závěrečným doladěním rozhovoru si Jindra udělal v neděli chvilku a trať úspěšně oběhl, za slušných 53 minut!

 

Ptal se Petr Kadeřávek

Foto: OK Doksy