Základní informace

Česká Lípa bude hostit 2. kolo Světového poháru v orientačním běhu 2023. Pořadatelem je Český svaz orientačních sportů s lokálními kluby z Libereckého kraje, organizační tým je stejný jako při Mistrovství světa v orientačním běhu 2021. Do pořádání se zapojí zhruba 200 dobrovolníků.

První dva závody Světového poháru se uskuteční přímo v České Lípě, další dva závody se pak budou konat v lesních terénech Kokořínska.

Program

Vize SP

Spojení profesionálního sportu a veřejnosti
Elita, hobíci i veřejnost. Zážitek pro všechny generace s nejrůznější zkušeností umocňuje široký dosah Světového poháru.

Navázání na MS v orientačním běhu 2021
Využití know-how, které pořadatelé získali při pořádání největší mezinárodní akce v orientačních sportech v historii. Mobilní aplikace, placení platební kartou ve všech oblastech, komunikace s partnery, profesionální videoanimace a mnoho dalšího.

Důraz na udržitelnost
Udržitelný koncept pro organizaci celé akce: online jednání organizátorů, využití stávajících materiálů z MS 2021 nejen v arénách , sportoviště využitelné i v dalších letech, komunikace skrz mobilní aplikaci, třídění odpadu nebo minimalizace tištěných materiálů.

Podpora regionu
Vzájemná podpora místních samospráv a komunit. Podpora cestovního ruchu, volnočasových aktivit, vybudování dalších sportovních infrastruktur, podpora lokálních dodavatelů a firem. Do roku 2023 vstupuje se sloganem Česká Lípa žije orienťákem!

Otevřená organizace
Jasný tým, transparentní rozpočet a možnost ovlivnění závodů jako celku. Přímá komunikace OV směrem k dobrovolníkům i navzájem.