Základní informace

Česká Lípa bude v termínu 2.–6. srpna 2023 hostit 2. kolo Světového poháru v orientačním běhu. Pořadatelem je Český svaz orientačních sportů spolu se zhruba 200 dobrovolníků. První dva závody Světového poháru se uskuteční přímo v České Lípě, další dva závody se pak budou konat v lesních terénech Kokořínska. Vstupné na všechny závody je zdarma.

Program

Středa 2. srpna 2023 (Městský park Česká Lípa – sprint)

Čtvrtek 3. srpna 2023 (Městský park Česká Lípa – sprintové štafety)

Pátek 4. srpna 2023 (volný den)

Sobota 5. srpna 2023 (Korce – krátká trať)

Neděle 6. srpna 2023 (Korce – klasická trať)

Parkování a aréna

Česká Lípa

Korce

Češi na startu

Doprovodný program

Sporticus labyrint

V aréně Česká Lípa a Korce bude až do doby 15 min před vyhlášením výsledků daného dne. Čeká na vás několik tratí orienťáckého Sporticus labyrintu. Všichni účastníci získávají speciální slevu na nákup orienťáckých podkolenek. 

Autogramiáda reprezentantů ASC Dukla

Ve čtvrtek po doběhnutí závodu se můžete zastavit ve stánku ASC Dukla, kde na vás budou připraveni naši reprezentanti. Získáte podpis ode všech? Připraveny samozřejmě budou podpisové kartičky!

Testování obuvi

V O-RUN stánku bude od pátku do neděle etapy možnost si zapůjčit zdarma (do vyčerpání zásob) na tvůj závod k otestování špuntovky Bagheera Feral. Nenech si ujít tuto jedinečnou šanci.  

OB-chůdek a orienťácký bazárek

Stánek OB-chůdku Českého orienťáku bude otevřen na všech závodech, nakoupit můžete již teď s osobním převzetím (napiš v poznámce). V rámci O-bazaru můžete o víkendu nabídnout své sportovní vybavení nebo nakoupit nové.

Občerstvení

V aréně všech závodů na vás čekají pochoutky všeho druhu – hamburgery z grilu, vegetariánská jídla nebo třeba výborná káva a regionální pivo Konrád. Přineste si vlastní kelímek, příbor či krabičku.

Televizní přenosy

Vize SP

Spojení profesionálního sportu a veřejnosti
Elita, hobíci i veřejnost. Zážitek pro všechny generace s nejrůznější zkušeností umocňuje široký dosah Světového poháru.

Navázání na MS v orientačním běhu 2021
Využití know-how, které pořadatelé získali při pořádání největší mezinárodní akce v orientačních sportech v historii. Mobilní aplikace, placení platební kartou ve všech oblastech, komunikace s partnery, profesionální videoanimace a mnoho dalšího.

Důraz na udržitelnost
Udržitelný koncept pro organizaci celé akce: online jednání organizátorů, využití stávajících materiálů z MS 2021 nejen v arénách , sportoviště využitelné i v dalších letech, komunikace skrz mobilní aplikaci, třídění odpadu nebo minimalizace tištěných materiálů.

Podpora regionu
Vzájemná podpora místních samospráv a komunit. Podpora cestovního ruchu, volnočasových aktivit, vybudování dalších sportovních infrastruktur, podpora lokálních dodavatelů a firem. Do roku 2023 vstupuje se sloganem Česká Lípa žije orienťákem!

Otevřená organizace
Jasný tým, transparentní rozpočet a možnost ovlivnění závodů jako celku. Přímá komunikace OV směrem k dobrovolníkům i navzájem.